VIII Gminny Turniej Wsi w Okrągłem

2012-05-27

Zgodnie z tradycją w tym roku również odbył się Turniej Wsi.

W tym roku Turniej Wsi odbył się pod hasłem "Na chłopską i szlachecką nutę". Oprawę artystyczną turnieju stworzyło Zamojskie Bractwo Rycerskie oraz animatorzy z Teatru na Walizkach, natomiast nastrojową oprawę muzyczną mieliśmy w wykonaniu Sarmatów Zamojskich. Do udziału w Turnieju Wsi zgłosiło się 7 drużyn z następujących miejscowości: Korczów, Wola Duża z Wolą Małą, Dereźnia, Sól, Gromada, Dąbrowica i po raz pierwszy Andrzejówka. Drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach turniejowych oraz o prymat w konkursie kulinarnym na najpiękniejsze stoisko z tradycyjnymi potrawami. W konkurencjach turniejowych z cyklu konkurencji sprawnościowych oceniane były:  slalom z taczką, rzut jajkiem do patelni, rzut kostką słomy na odległość  i gumiakiem do celu. Do konkurencji artystycznych zaliczyć można przepiękną paradę drużyn, konkurs plastyczny dla dzieci, pokaz mody chłopsko - szlacheckiej i scenki kabaretowe "baba chora przychodzi do znachora". Do konkursu  kulinarnego drużyny z roku na rok przygotowują się z coraz większym rozmachem. Stoiska są coraz piękniejsze i bogatsze. Gospodynie prześcigają się zarówno w pomysłach kulinarnych jak i wystrojach i dekoracjach stoisk. Komisja kulinarna w składzie: pani Emilia Borowy, reprezentująca Restaurację Sitarska, p. Janina Gabryszewska, dyrektor SAS oraz p. Jerzy Waszkiewicz, etnograf z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej wyłoniła zwycięzców konkursu kulinarnego. Wygrało stoisko z Dereźni, przed Gromadą i Solą. Z kolei w konkurencjach turniejowych zwyciężyła drużyna z Gromady, przed Wolą Dużą z Wolą Małą.Trzecią nagrodę turnieju zdobył Korczów. Komisja postanowiła dodatkowo wyróżnić drużynę z Andrzejówki za udany debiut turniejowy. Zmagania turniejowe oceniała komisja w składzie:  plastyk z MDK p. Irenka Kupczak, specjalista teatrolog, p. Joasia Łukaszczyk oraz kierownik kadr i pionu bezpieczeństwa publicznego p. Ewa Dycha. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w VIII Gminnym Turnieju Wsi. Podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów: Paribas Bank,  POL-SKONE i pana Lecha Różańskiego oraz za cały wkład pracy i pomocy przy organizacji imprezy dla  sołtysa z Okrągłego p. Krysi Różańskiej.

• VIII Gminny Turniej Wsi w Okrągłem