Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w ZSPiG w Gromadzie

2013-05-14

14 maja w sali gimnastycznej ZSPiG w Gromadzie odbyło się spotkanie integrujące gminne środowisko przedszkolne.

Okazją ku temu było podsumowanie dwóch projektów nakierowanych na najmłodszych mieszkańców Gminy Biłgoraj, czyli na przedszkolaków. Projekt "Dzieciństwo Równych Szans", dofinansowany z Kapitału Ludzkiego i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz projekt edukacji ekologicznej "Mały Ekolog" dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sala gimnastyczna w Gromadzie gościła przedszkolaki (dzieci 3 - 5 letnie) z Dąbrowicy, Dereźni, Gromady, Hedwiżyna, Korczowa, Korytkowa Dużego, Smólska i Soli oraz dzieci uczęszczające do Ognisk Artystycznych w Bukowej, Gromadzie i Soli, ich przedszkolanki, opiekunki, instruktorki, rodziców i gości z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Kuratorium Oświaty w Zamościu. Walorem projektu "Mały Ekolog" i podsumowującego go przeglądu teatrzyków było kształtowanie postaw proekologicznych, integracja środowiska przedszkolnego Gminy Biłgoraj i wymiana doświadczeń edukacyjnych. W ramach Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych obejrzeliśmy 11 przedstawień o tematyce ekologicznej, przygotowanych przez panie przedszkolanki i przy współudziale i zaangażowaniu rodziców. Występom przedszkolaków przyglądała się przez cały czas pani Joanna Łukaszczyk, specjalista od teatru dziecięcego i młodzieżowego z MDK w Biłgoraju, która w podsumowaniu powiedziała, że jest pod dużym wrażeniem umiejętności aktorskich, kostiumów i scenografii teatralnej, podkreślając jednocześnie jak wielką wartość poznawczą i edukacyjną ma teatr dla rozwoju kreatywności dzieci. Wszystkie oddziały przedszkolne za aktywny udział w projekcie, za przygotowanie teatrzyków edukacyjnych, przepiękne kreacje artystyczne i aktorskie otrzymały nagrody w postaci kompletów zabawek edukacynych i dyplomów, a przedszkolankom i instruktorkom wręczono pisemne podziękowania. Nagrody i podziękowania wręczał Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński i pani Janina Gabryszewska Kierownik Referatu Oświaty w Gminie Biłgoraj. Rodzice przedszkolaków wiązanką kwiatów  i serdecznymi słowami podziękowali panu Wójtowi za utworzenie gminnych przedszkoli i stworzenie dzieciom  doskonałych warunków rozwoju, edukacji i opieki przedszkolnej.

• Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w ZSPiG w Gromadzie