Eliminacje Powiatowe Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Obszy

2013-05-20

Jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy odbyły się powiatowe eliminacje Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

47. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n. Wisłą zrzesza artystów ludowych kultywujących tradycje regionalne i promuje wyłącznie  repertuar pieśni obrzędowych, które są zgodne z  regionem, który  artyści reprezentują. W tym roku do eliminacji festiwalowych przystąpiły tylko dwie śpiewaczki: z Rudy Zagrody i Zamchu i trzy zespoły śpiewacze: zespół z Obszy,  "Góreczczanki" z Górecka Kościelnego i  zespół z Łukowej IV. Naszą gminę  w kategorii śpiewaków ludowych reprezentowała pani Krystyna Blacha, na codzień śpiewaczka w Zespole Śpiewaczym z Rudy Solskiej. Powiat Biłgorajski na kolejnych, wojewódzkich eliminacjach w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie reprezentować śpiewaczka z Zamchu i zespół śpiewaczy z Łukowej IV. Gratulujemy!

• Eliminacje Powiatowe Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Obszy