IX Turniej Wsi "Zaczarowany bajek świat" w Okrągłym

2013-06-09

W niedzielę 9 czerwca boisko wiejskie w Okrągłym zamieniło się w bajkową krainę smerfów, krasnali, sierotek, księżniczek i rycerzy. W tegorocznym IX Turnieju Wsi pod hasłem "Zaczarowany bajek świat" wzięło udział 10 drużyn.

Zorganizowali się mieszkańcy z następujących miejscowości: Andrzejówka, Ciosmy, Dąbrowica, Dereźnia, Gromada, Hedwiżyn, Korczów, Okrągłe, Sól oraz Wola Duża z Wolą Małą. Jak co roku drużyny z poszczególnych miejscowości rywalizowały między sobą o prymat najlepszego sołectwa w rywalizacji turniejowej i  kulinarnej. Konkurs kulinarny na najpiękniejsze stoisko z regionalnymi przysmakami wygrała drużyna z Korczowa, II nagrodę zdobyła Gromada, a trzecia przypadła w udziale Dereźni. Komisja w składzie: pani Alicja Czarny z Ośrodka Turystyki Wiejskiej "Alicja" w Glinach, Joanna Rój z pensjonatu "Perła Tanwi" w Pisklakach i Jerzy Waszkiewicz etnograf z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej postanowiła dodatkowo wyróżnić stoisko kulinarne z Soli i Okrągłego. W konkurencjach turniejowych, na które złożyła się parada drużyn, konkurs plastyczny dla dzieci, konkurencje sprawnościowe oraz prezentacja kostiumów i pokaz tańca dworskiego zwyciężyła drużyna z Andrzejówki, przed Hedwiżynem i Ciosmami. Nad całością konkurencji turniejowych czuwała komisja w składzie: pani Renata Socha, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, Irena Kupczak instruktor z MDK, Olga Złomańska ze Stowarzyszenia Teatr i Muzyka w BCK i Ewa Dycha kierownik referatu Bezpieczeństwa Publicznego i Pionu Ochrony w Urzędzie Gminy w Biłgoraju. Zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym również gratulujemy prezentacji turniejowych i dziękujemy za udział w Turnieju Wsi i za wspólną zabawę. Patronatem medialnym tegoroczny Turniej Wsi objęli: portal bilgoraj.com.pl, bilgorajska.pl, Nowa gazeta biłgorajska, Biłgorajska Telewizja Kablowa.

• IX Turniej Wsi "Zaczarowany bajek świat" w Okrągłym