Teatrzyk z ZSPiG w Gromadzie na Gali Kultury 2013 w Lublinie

2013-06-25

25 czerwca w Centrum  Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się Gala Kultury 2013.

Na tę uroczystość zaproszeni zostali laureaci wojewódzkich konkursów, przeglądów i festiwali na płaszczyżnie wokalnej, kultury żywego słowa,  teatru, folkoru oraz aktywności artystycznej seniorów.. Wśród zaproszonych przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie znalazł się teatrzyk szkolny z Gromady, tegoroczny laureat Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie. Bajka "Za górami, za lasami..." w wykonaniu artystów z Gromady  wzbudziła największy aplauz licznie zgromadzonej w centrum  kongresowym widowni. Występom "Artystów Lubelszczyzny" towarzyszyły wystawy malarstwa, rzeźby, rękodzieła i wydawnicze z poszczególnych powiatów, w tym  stoisko promocyjne Gminy Biłgoraj.

• Teatrzyk z ZSPiG w Gromadzie na Gali Kultury 2013 w Lublinie