II Bukowskie Jagodzianki

2013-07-07

Przyjęło się już, że w pierwszą niedzielę lipca odbywają się Bukowskie Jagodzianki. Przesympatyczna impreza plenerowa, promująca piękną, położoną wśród lasów wieś Bukowa oraz smakołyki na bazie leśnej jagody.

Impreza miała bardzo bogatą ofertę i oprawę artystyczną. Ze sceny popłynął bogaty program muzyczny, a w tle odbywały się animacje dla dzieci i konkursy dla szystkich uczestników imprezy. Stoiska regionalne z tradycyjnymi potrawami i twórczością ludową, park zabaw dla dzieci, bogaty catering przygotowany przez mieszkańców Bukowej,  dopełniły wizerunku Bukowskich Jagodzianek. Po powitaniu gości przez organizatorów: Tadeusza Tutkę OSP Bukowa i Celinę Skromak GOK w Biłgoraju bukowską scenę zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowej, rozpoczynjąc swój program bajką pt. "Kopciuszek. Następnie zaprezentowali się najmłodsi, uczestnicy Ogniska Artystycznego i przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej. W prezentacjach małych bukowskich talentów nie mogło zabraknąć młodziukiej grupy wokalnej pracującej pod kierunkiem muzycznym Krzysztofa Malca. Konkursy sprawnościowe dla młodszych i starszych uczestników "jagodzianek" prowadził Paweł Bucior, a było to kręcenie hula hop na czas, skoki na skakance w gumofilcach, rodzinne przeciąganie liny, czy też jedzenie pierogów z jagód na czas. W ogłoszonym konkursie kulinarnym na najsmaczniejszą potrawę jagodową zwyciężył tort jagodowy, przygotowany przez Krystynę Małysza. Bardzo dobrze wypadli mieszkańcy gminy w przeprowadzonym  konkursie wiedzy na temat projektu Wrota Lubelszczyzny - Informatyzacja Administracji, celnie odpowiadając na zadawane przez  prowadzącą pytania. Występy dzieci na scenie zakończyły popisy uczestników zajęć tanecznych z Placówek Wsparcia  Dziennego "Skrzydła" w Bukowej, Gromadzie i Woli Dereźniańskiej. Prezentacje gminnych zespołów śpiewaczych rozpoczął występ Chóru z Korytkowa Dużego, następnie zaprezentował się zespół "Lawenda" ze Smólska i zespół śpiewaczo-obrzędowy "Jarzębina" z  Bukowej. Do tańca poderwała wszystkich Niżańska Kapela Ludowa, a wiele pozytywnych emocji i wzruszeń dostarczył występ gminnego  zespołu folkowego "Podkowa". Na zakończenie zagrali zespół Roxaite, Dj Di Maxo i Tex. Patronatem medialnym imprezę objęły biłgorajskie media: portal bilgoraj.com.pl, bilgorajska.pl, Nowa gazeta biłgorajska. Organizatorami Bukowskich Jagodzianek byli: OSP w Bukowej, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Bukowej, Filia Biblioteczna w Bukowej, zespół śpiewaczo-obrzędowy "Jarzębina", Wójt Gminy Biłgoraj i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.

• II Bukowskie Jagodzianki