Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie

2013-08-15

W dniach 15 -18 sierpnia 2013r. odbywał się w Lublinie  Jarmark Jagielloński. W tym roku  po raz siódmy.

Jest to unikatowe połączenie jarmarku kupieckiego w dawnym, historycznym wydaniu oraz jarmarku kulturalnego. Jarmark Jagielloński w naturalny sposób łączy unikatowe przejawy sztuki ludowej z regionu Europy Środkowo - Wschodniej oraz ekspresje z obszarów takich jak teatr, muzyka, fotografia, kino. Jarmark jest miejscem spotkania odbiorcy z rzemieślnikiem, muzykiem, artystą czy projektantem, którzy w swoich działaniach poszukują ciągłości z tym, co obecne od wieków w kulturze i sztuce ludowej. Stąd też 15 sierpnia na Placu po Farze, o godzinie 21.00 miał miejsce projekt "Makaruk - Erotyki Ludowe" , który połączył tradycyjne pieśni ludowe z nowoczesną aranżacją i kompozycją jazzową. W koncercie "Erotyki Ludowe" Darek Makaruk wystąpił z Zespołem Śpiewaczym z Rudy Solskiej. Gościnnie w koncercie wziął udział znany muzyk jazzowy Antoni Gralak.

• Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie