Powiatowy Dzień Twórcy Kultury

2013-10-30

30 października 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się jak co roku Powiatowy Dzień Twórcy Kultury. Na zaproszenie Starosty Biłgorajskiego spotkali się twórcy i animatorzy kultury z terenu powiatu biłgorajskiego.

Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu "Zawierucha" z MDK, pracującego pod kierunkiem Andrzeja Czernika i Jarosława Kloca. Starosta Biłgorajski Marian Tokarski powitał zaproszonych gości, złożył wszystkim podziękowania za krzewienie kultury i kultywowanie dziedzictwa kulturowego Ziemi Biłgorajskiej. Zwracając się do wyróżnionych Starosta powiedział, że ludzi kultury łączy praca i poświęcenie na rzecz naszego dziedzictwa jakim są tradycje i obyczaje. Honorując osoby wyróżnione,  Starosta Biłgorajski wraz z wicestarostą Stanisławem Schodzińskim i radnym Rady Powiatu Adamem Olsztą wręczali wyróżnionym pamiątkowe statuetki i wydawnictwa starostwa. Z terenu Gminy Biłgoraj wyróżnieniami Starosty uhonorowani zostali: Katarzyna Zygmunt, pisankarka i palmiarka z Korytkowa Dużego, Tadeusz Małysza z Bukowej, wyrób  gromnic woskowych tradycyjną metodą toczenia, wyrób dranic i łubów do sit, Antoni Frączek z Bukowej, wytwórca wrzecion tkackich i  łyżek drewnianych tradycyjną metodą dłubania, Katarzyna Strzęciwilk, poetka ludowa z Soli, Jolanta Kurzyńska, nauczycielka, autorka scenariuszy i reżyserka przedstawień pt. „Wypominki Narodowe”, przedstawicielka kapeli „Krążałka”, Jan Lisiecki, przedstawiciel Stowarzyszenia „Więź” w Soli – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych oraz konferencji naukowo – przyrodniczych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele placówek kulturalno - oświatowych  z terenu miasta oraz dyrektorzy gminnych ośrodków kultury z poszczególnych gmin powiatu. W uroczystości uczestniczył również  Artur Sępoch, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

• Powiatowy Dzień Twórcy Kultury