17 Jesienny Konkurs Recytatorski "Mimozami jesień się zaczyna ... "

2013-11-06

5 listopada w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju odbyły się Gminne Eliminacje 17 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Mimozami jesień się zaczyna...literacki obraz zmienności i urody świata" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Celem konkursu jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich, kształtowanie kultury żywego słowa i rozwijanie zainteresowań literackich młodzieży. Recytatorzy prezentowali jeden dowolnie wybrany utwór prozatorski lub poetycki, a komisja w składzie pani Halina Ewa Olszewska i Ewa Bordzań, poetki, członkinie Biłgorajskiej Plejady Literackiej oceniały przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Do udziału w gminnych eliminacjach konkursu przystąpiło 45 uczniów z 10 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Biłgoraj. Po przesłuchaniu wszystkich recytatorów komisja do etapu powiatowego zakwalifikowała trzy recytatorki: Gabrielę Okoń z kl. V Szkoły Podstawowej w Dereźni, Klaudię  Paluch, z kl.VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy i Karolinę Kaczor z kl. I Gimnazjum w Dąbrowicy. Komisja przyznała trzy wyróżnienia specjalne dla: Otylii Kobielarz z Oddziału Szkolnego w Ciosmach, Kacpra Grabiasa z kl. II Szkoły Podstawowej w Soli oraz  Kamila Mazurka z kl. I Gimnazjum w Dąbrowicy. Ponadto komisja wyróżniła: Zuzannę Kimak z kl. V Szkoły Podstawowej w Dereźni, Weronikę Flis z kl. VI Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie, Krystiana Szabata z kl. I Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie, Kacpra Małysę z kl. VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, Wiktorię Poznańską ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie, Magdalenę Mazurek z kl. V Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie, Lucynę Bienia z kl. IV Szkoły Podstawowej w Soli, Ilonę Leń, kl. III Gimnazjum w Korytkowie Dużym, Izabelę Gura, z kl. I Gimnazjum w Korczowie, Aleksandrę Szczęśnia i Patrycję Magdziak, obydwie z kl. III Gimnazjum w Dereźni oraz Aleksandrę Wróbel z kl. III Gimnazjum w Soli. Zwycięzcom i nauczycielom prowadzącym serdecznie gratulujemy!!! Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie i nagrody książkowe. Nagrody recytatorom wręczał pan Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj.

Podczas Eliminacji Powiatowych 17 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Biłgorajskim Centrum Kultury w dniu 9 listopada Klaudia  Paluch, z kl.VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy zdobyła II nagrodę. Gratulujemy!

• 17 Jesienny Konkurs Recytatorski "Mimozami jesień się zaczyna ... "