Zespół folkowy "Podkowa" uświetnia Jubileusz Złotych Godów

2013-12-05

5 grudnia 2013 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury miał miejsce Jubileusz Złotych Godów. Współorganizatorem uroczystości był Wójt Gminy Biłgoraj.

45 par z terenu Miasta i Gminy Biłgoraj z okazji obchodów 50 – lecia pożycia małżeńskiego otrzymało od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego medale i honorowe legitymacje. O jubilatach pamiętała również pani Wojewoda Lubelski Jolanta Szołno - Koguc, Starosta Biłgorajski pan Marian Tokarski oraz Wójt Gminy Biłgoraj pan Wiesław Różyński, kierując do jubilatów oprócz najlepszych życzeń, okolicznościowe listy gratulacyjne i stosowne upominki. Uroczystość  miała miejsce w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury. Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne specjalnie przygotowane dla Jubilatów przez przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Biłgoraju.  Z koncertem wystąpił także zespół folkowy „Podkowa” z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, który zaprezentował własne aranżacje znanych utworów ludowych.

• Zespół folkowy "Podkowa" uświetnia Jubileusz Złotych Godów