Impreza promująca walory przyrodniczo-kulturowe Gminy Biłgoraj

2014-09-28

Gmina Biłgoraj Bogata Lasem to nowe hasło i logo gospodarcze promujące Gminę Biłgoraj jako miejsca atrakcyjnego gospodarczo i turystycznie.

28 września br. w Okrągłym odbyła się pierwsza impreza w ramach realizacji projektu " System promocji i informacji gospodarczej w Gminie Biłgoraj". W programie znazały się m.in: degustacje potraw regionalnych i na bazie runa leśnego, pokazy ginących zawodów, wystawa zdjęć prezentujących walory turystyczne gminy, występy zespołów folklorystycznych, animacje i konkursy dla dzieci.

Degustację lokalnych specjałów  przygotowała Pizzeria Safari z Soli, pokazy ginących zawodów zaprezentowali twórcy ludowi z Bukowej, a było to przędzenie nici lnianych oraz motanie na motowidle przypomniane przez panią Czesię Myszak i panią Hanię Głowa, wykonywanie łyżek drewnianych tradycyjną metodą dłubania  pokazywał pan Antoni Frączek.  Na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, zespół "Sąsiadeczki" z Korczowa i Okrągłego, a teatr "Przyjaciele Pewnej Stokrotki" z DPS w Teodorówce zaprezentował widowisko "Obieraczki". Do tańca zagrał zespół Egzotic z Bidaczowa. W Okrągłym można było obejrzeć pokaz tańca z ogniem a gwiazdą wieczoru był zespół Pawkin. Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii przedstawiających walory przyrodnicze, turystyczne i kulturowe Gminy Biłgoraj.

• Impreza promująca walory przyrodniczo-kulturowe Gminy Biłgoraj