Konkurs Bożonarodzeniowy "Na Tradycyjne ozdoby świąteczne"

2014-12-15

W  Konkursie Bożonarodzeniowym "Na tradycyjne ozdoby świateczne" wzięło udział 130 uczestników. Wśród zgłoszonych ozdób nie zabrakło przepięknych tradycyjnych słomkowych pająków, kolorowych łańcuchów i pachnących pierników. Uczestnicy wykonali też barwne choinki, bombki, anioły, stroiki świąteczne i szopki.

Komisja w składzie: Dorota Skakuj, dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Zofia Nizio, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na ozdoby tradycyjne i artystyczne.

W kategorii przedszkola i klasy I-III za ozdoby tradycyjne I nagrodę zdobyła praca Jakuba Bielaka z kl. II ZSPiG w Dąbrowicy i Wiktorii Micyk z kl. I Szkoły Podstawowej w Smólsku, II nagrodę otrzymali Anita Truba z kl. II w Dąbrowicy i Jakub Budzyński z przedszkola w Korczowie, III nagroda przypadła dla Igi Szymczyk  z kl. O Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej. Wyróżnienia przyznano: Roksanie Welc, kl. I Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie, Wiktorii Małysza z kl. III w Ciosmach, Mai Rataj, kl. I w Ciosmach, Dawidowi Smoter, kl.0 w ZSPiG w Hedwiżynie, Bartłomiejowi Kołodziejowi z przedszkola w Korczowie, Aleksandrze Odrzywolskiej, kl. 0 i Filipowi Odrzywolskiemu z kl. I w Korytkowie Dużym, Gabrielowi Senderek z kl. I w Smólsku i za pracę zbiorową dzieciom z Ogniska Artystycznego w Soli.

W kategorii ozdoby artystyczne I nagrodę otrzymał Szymon Obszański z przedszkola w Dąbrowicy, II nagrodę Mateusz Pińciurek z kl. I w Hedwiżynie, a III nagrodę zdobyli: Szymon Mazurek z przedszkola w Korczowie i Róża Kapuśniak z kl. III w Smólsku. Wyróżniono prace: Barbary Piestrzeniewicz z Bidaczowa Starego, Kamili Habza , kl. III w Bukowej, Anity Obszańskiej, kl.III w Ciosmach, Bartłomieja Węzka i Maksymiliana Mroza, z kl. II w Dereźni, Zuzanny Skrzypa, kl. I w Gromadzie, dzieci z Ogniska Artystycznego w Gromadzie - praca zbiorowa, Kryspina Furlepy z kl. 0 w Hedwiżynie, Norberta Żołnierczyka z przedszkola w Korytkowie Dużym, Alicji Kulik z kl. I w Smólsku, Patrycji Okoń z kl. II w Smólsku, Mikołaja Kowala z kl. III w Smólsku, Patryka Tochowicza z kl. III w Smólsku.

W kategorii klasy IV –VI  i gimnazjum za ozdoby tradycyjne I nagrodę zdobyła praca Zuzanny Rapa z kl. V w Gromadzie, II nagrodę przyznano Aleksandrze Myszak z kl. II gimnazjum w Bukowej i Wioletcie Grabias z Woli Dereźniańskiej, a III nagrodę zdobyła Martyna Okoń z kl. VI w Smólsku. Wyróżnienia otrzymały: Izabela Małek z kl. IV w Bukowej i Wiktoria Sałaban zkl. II gimnazjum w Hedwiżynie.

W kategorii ozdób artystycznych pierwszą nagrodę zdobył Szymon Karp z kl. V w Bidaczowie Starym, II nagrodę otrzymała Klaudia Zygmunt z kl. VI w Bukowej, a III nagrodę otrzymały Anna Bednarz z kl. I gimnazjum w Korczowie i Anna Grabek z kl. V w Smólsku. Wyróżnieniono prace: Amelii Furgała z kl. VI i Manuela Lourassi z kl. V szkoły w Woli Dereźniańskiej, Moniki Dziduch, kl. VI w Korczowie i Kingi Paluch, kl. V w Dąbrowicy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie świątecznym, a laureatom  serdecznie gratulujemy. Ozdobami świątecznymi wykonanymi przez uczestników konkursu została udekorowana choinka w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju.

• Konkurs Bożonarodzeniowy "Na Tradycyjne ozdoby świąteczne"