Konkurs Wielkanocny

2015-03-27

27 marca został rozstrzygnięty Konkurs Wielkanocny na palmy, pisanki i ozdoby świąteczne. Na konkurs wpłynęło 141 prac z 11 szkól z terenu Gminy Biłgoraj. Komisja w składzie: Dorota Skakuj - Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Zofia Nizio - Biblioteka Publiczna z/s w Soli i Irmina Ziętek - Gok w Biłgoraju, przyznała nagrody i wyróżnienia wykonawcom  59 prac.

W kategorii: ogniska artystyczne, przedszkola, kl. I - III Szkoły Podstawowej za pisankę tradycyjną I nagrody otrzymali Jagoda Pawlos z kl. I i Filip Odrzywolski z kl. I w Korytkowie Dużym, II nagrodę: Maja Unger, kl. I w Hedwiżynie i Aleksandra Odrzywolska z przedszkola w Korytkowie Dużym, a III nagroda przypadła Oliwii Stopyra z Gromady, Jakubowi Chojna z kl. II w Bukowej i Katarzynie Ciosmak z kl. II w Bidaczowie Starym. Za palmę tradycyjną I nagrodę otrzymała Milena Pawlos z kl. I w Korytkowie Dużym, II nagrodę przyznano Kamilii Różańskiej z kl. I w Dereźni, a III nagrodę przypadła dla  Daniela Żołnierczyka z przedszkola w Korytkowie Dużym. Wyróżniono palmy Dawida Minkiewicza z kl. I w Smólsku i Natalii Tutki z kl. II w Soli. Za pisanki artystyczne przyznano nagrody; I dla Dawida Minkiewicza z kl. II  i Mikołaja Kowala z kl. III w Smólsku, II dla Kornelii Szabat z kl. III w Bidaczowie Starym i Marcela Andrzejewskiego z kl. II w Korytkowie Dużym, a III dla Huberta Dzido z kl. III w Dereźni. Wyróżnienia przyznano: Kacprowi Rybak z Ogniska Artystycznego w Gromadzie, Klaudii Antosz z kl. I w Dereźni, Emilii Szemraj z przedszkola w Ciosmach, Andrzejowi Wasąg z przedszkola w Hedwiżynie, Julii Surma z kl. I a w Gromadzie, Krystianowi Kaczorowi z kl. I w Bukowej, Alicji Brzozowskiej z kl. II w Woli Dereźniańskiej i Dominikowi Gura z kl. I w Smólsku. Za palmę artystyczną nagrodzono I nagrodą pracę zbiorową z Ogniska Artystycznego w Gromadzie i Anitę Jargieło z kl. I w Hedwiżynie, II nagrodą Julię Surma z kl. I a w Gromadzie, a III nagrodą Maję Zakrzewską z przedszkola w Bukowej i Karolinę Wlaź z przedszkola w Dąbrowicy. Wyróżnienia w kategorii ozdoby świąteczne przyznano za  pracę zbiorową z przedszkola w Bukowej, pracę zbiorową z Ogniska Artystycznego w Soli, Jakubowi Bielak z kl. II w Dąbrowicy, Norbertowi Żołnierczykowi z przedszkola w Korytkowie Dużym, Wiktorii Micyk z kl. I w Smólsku i dla Joanny Grabias z kl. IV, Martyny Grabias z kl. I  i Emilii Grabias z kl. O z Korczowa.

W kategorii kl. IV - VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum za pisankę tradycyjną I nagrodę otrzymała Katarzyna Rapa z kl. I w Gromadzie, II nagrodę Kacper i Jakub Senderek z kl. IV w Smólsku, a III nagrodę Krystian Karczmarzyk z kl. II w Gromadzie. Za palmę tradycyjną nagrodzono I nagrodą Weronikę Wróbel z Gromady, II nagrodą Krystiana Karczmarzyka z kl. II w Gromadzie i Wojciecha Kowala z kl. VI w Smólsku, a III nagrodzono prace: Moniki Marzec z kl. III  i Kingi Marzec z kl. V oraz Klaudii Zygmunt z kl. VI w Bukowej. Za pisankę artystyczną I nagrodę przyznano Julii Skwarek z kl. I w Soli i Bartłomiejowi Kaczor z kl. VI w Korytkowie Dużym, II nagrodę Katarzynie Zarzyckiej z kl. IV w Woli Dereźniańskiej i Annie Chojna z kl. VI w Bukowej, III nagrodę zdobyła Julia Wnuk z kl. V w Korytkowie Dużym. Wyróżnienia otrzymali: Manuel Laurassi z kl. V  i Agata Rój z kl. IV w Woli Dereźniańskiej, Kinga Paluch z kl. V w Dąbrowicy, Weronika Mielnik z kl. V w Soli, Natalia Pawlos z kl. V w Korytkowie Dużym, Anna Bednarz z kl. I i Natalia Małek z kl. I w Korczowie. Wyróżnienia w kategorii ozdoby świąteczne przypadły Zuzannie Rapa z kl. V w Gromadzie, Milenie Morawickiej z kl. VI i Annie Grabek z kl. V w Smólsku.

• Konkurs Wielkanocny