VI Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne w Smólsku

2015-04-09

Już po raz szósty Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Smólsku zorganizowali Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne.

Do udziału w Konfrontacjach zgłosiły się szkoły z następujących miejscowości Gminy Biłgoraj: Smólsko, Wola Dereźniańska, Sól, Bidaczów, Ciosmy, Korczów, Bukowa, Korytków Duży, Dereźnia, Gromada, Dąbrowica oraz Hedwiżyn. Komisja w składzie : Maryla Olejko, Ewa Bordzań oraz Sławomir Niemiec po obejrzeniu 12 przedstawień postanowiła przyznać następujące miejsca.

I miejsce zajął teatrzyk z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy ze spektaklem „Bajka o Koziołku Niematołku”, II miejsce zajęły Szkoła Podstawowa w Smólsku ze spektaklem „Kruszynka” oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie, który przedstawił widowisko pt. „Krótka opowieść z życia”. III miejsca komisja nie przyznała. Komisja ponadto wyróżniła dwa spektakle a mianowicie „Calineczka” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korytkowie Dużym oraz  „Nasza codzienność” z Zespołu Szkół w Soli, grupa teatralna „Zakręceni”. Dodatkową nagrodą dla laureatów VI Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych jest nominacja i udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie.

Poza tym komisja postanowiła nagrodzić również najlepszych aktorów, a byli to : Maja Sokołowska, Anna Grabek, Wiktoria Marzec, Magdalena Mazurek, Kacper  Szmit oraz Martyna Broda.

Było nam bardzo miło, że szkolnym zespołom teatralnym towarzyszyli dyrektorzy szkół.  Słowa podziękowania za po raz kolejny okazaną gościnność kierujemy na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej w Smólsku, pani Barbary Wojciechowskiej.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.

• VI Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne w Smólsku