Zespół z Bidaczowa na Nocy Kultury w Biłgoraju

2015-06-13

W sobotę 13 czerwca w ramach Nocy Kultury w Biłgoraju odbyło się szereg inicjatyw kulturalnych na terenie miasta. Do ich realizacji włączyło się szereg instytucji, organizacji, stowarzyszeń i wolontariuszy.

Jednym z takich punktów programu Nocy Kultury w Biłgoraju były działania w Zagrodzie Sitarskiej w Biłgoraju. W ich przygotowanie włączył się Dom Pomocy Społecznej w Teodorówce i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju. Pracownicy wraz z mieszkańcami DPS przygotowali widowisko świętojańskie, natomiast z GOK w Biłgoraju zaprezentował się zespół śpiewaczo - teatralny z Bidaczowa. W ich wykonaniu mieszkańcy Biłgoraja mogli obejrzeć widowisko obrzędowe "Ach te wdowy", wspólnie z zespołem pośpiewać znane i lubiane przez wszystkich piosenki ludowe oraz potańczyć przy akompaniamencie akordeonowym pana Jana Przytuły.

• Zespół z Bidaczowa na Nocy Kultury w Biłgoraju