Polacy też komponują!

2015-10-28

Odkrywamy twórczość Mieczysława Karłowicza

Spotykamy się już kolejny raz, by wspólnie z młodzieżą okolicznych szkół odkrywać twórczość polskich kompozytorów. Tym razem w najbliższy czwartek, 29 października, w Biłgorajskim Centrum Kultury odbędzie się koncert przybliżający pieśni Mieczysława Karłowicza. Bezpłatny koncert organizowany jest w ramach projektu "Polacy też komponują", realizowanego przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Dąb" w Ciosmach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Koncert skierowany jest do uczniów i uczennic gimnazjów z Bukowej, Huty Krzeszowskiej oraz Harasiuk. Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z twórczością polskich kompozytorów, od Chopina i Moniuszki zaczynając, a na Lutosławskim i Góreckim kończąc. Dodatkowo, konferansjer zapozna uczestników nie tylko z sylwetkami muzyków, ale także zasadami zachowywania się w operze czy teatrze. Projekt jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Polacy też komponują!