19 Jesienny Konkurs Recytatorski "Świat jest teatrem"

2015-10-29

29 października w ZSPiG w Gromadzie odbyły się Gminne Eliminacje 19 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Świat jest teatrem". Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 uczniów szkół podstawowych i 14 gimnazjalistów z ośmiu szkół z terenu Gminy Biłgoraj.

Komisja Konkursowa w składzie: Ewa Bordzań i Halina Ewa Olszewska po wysłuchaniu wszystkich uczestników do etapu powiatowego postanowiła zakwalifikować troje recytatorów: Wojciecha Kyca ucznia  Szkoły Podstawowej w Dereźni, Karolinę Kaczor, uczennicę Gimnazjum w Dąbrowicy i Wiktorię Poznańską, uczennicę Gimnazjum w Gromadzie. Wyróżnienia specjalne komisja przyznała następującym recytatorkom: Otylii Kobielarz, uczennicy Szkoły  Podstawowej  w Dąbrowicy, Zuzannie Nalepa, uczennicy Szkoły Podstawowej w Ciosmach, Joannie Pacyk, uczennicy Szkoły Podstawowej w Gromadzie, Karolinie Waliwander, Szkoła Podstawowa w Gromadzie, Mai Sokołowskiej, uczennicy Gimnazjum w Gromadzie i Izabeli Gura, uczennicy Gimnazjum w Korczowie. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Julia Małek ze Szkoły Podstawowej w Bukowej, Julia Ćwikła, uczennica Szkoły Podstawowej w Bidaczowie, Katarzyna Bogdanowicz i Martyna Wasąg ze Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie, Daria Puchalik z Gimnazjum w Dąbrowicy, Magdalena Mazurek z Gimnazjum w Hedwiżynie, Martyna Gozdecka i Karol Myszak z Gimnazjum w Korytkowie Dużym oraz Kamil Mazurek, uczeń Gimnazjum w Dąbrowicy. Pozostali recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie. Nagrodzonym i wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy, laureatom życzymy powodzenia w kolejnych etapach, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w eliminacjach. Dziękujemy nauczycielom prowadzącym za przygotowanie uczestników konkursu. Poziom tych eliminacji był bardzo wysoki właśnie dzięki Państwu: recytatorom i opiekunom.

• 19 Jesienny Konkurs Recytatorski "Świat jest teatrem"