Chór z Korytkowa Dużego na Koncercie Cecyliańskim

2015-11-22

22 listopada już po raz siedemnasty odbył się Koncert Cecylińskiw którym wystąpiły Chóry Ziemi Biłgorajskiej i Zespół Kameralny działający przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

Koncerty Cecyliańskie wpisały się już w tradycję wydarzeń kulturalnych Biłgoraja. Organizatorem tych spotkań jest Towarzystwo Przyjaciół Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej "ECHO" oraz  Biłgorajskie Centrum Kultury. W tym roku koncert odbył się w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Biłgoraju i uświetnił uroczystości odpustowe ku czci patrona.

Podczas wydarzenia wystąpiły: Chór parafii p.w. Św. Jana Nepomucena oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, Chór „Cordis” parafii p.w. WNMP i Św. Trójcy w Biłgoraju, Chór Kameralny parafii p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju, Chór „Cantate Deo” parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Chór parafii p.w. Św. Bartłomieja w Goraju, Chór parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym, który wystąpił po raz pierwszy, Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo” oraz  Zespół Kameralny Biłgorajskiego Centrum Kultury. Każdy z chórów zaprezentował  po trzy utwory, a na zakończenie wszystkie chóry wspólnie zaśpiewały: Hymn do Św. Cecylii, Chryste Króluj oraz Gaude Mater.

• Chór z Korytkowa Dużego na Koncercie Cecyliańskim