Zespoły z Gminy Biłgoraj na Sejmiku w Tarnogrodzie

2016-02-08

W dniach 5 - 7 lutego odbywał się w Tarnogrodzie 41 Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. W tym roku podczas tarnogrodzkiego sejmiku zaprezentowało się 16 zespołów teatralnych  z województw: lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na sejmiku prezentowane były widowiska obrzędowe i obrazki dramatyczne. Można było obejrzeć obrzędy wigilijne, weselne, kusoki, prządki, czy jarmarki.  Na sejmiku w Tarnogrodzie powiat biłgorajski reprezentowały trzy zespoły z terenu Gminy Biłgoraj. Zespół śpiewaczo - obrzędowy "Jarzębina" z Bukowej zaprezentował  widowisko "Powrót rezerwistów" , scenarusz pani Maria Jargieło, zespół "Sąsiadeczki" z Korczowa i Okrągłego "Sieroca dola", scenariusz pani Marianna Gęborys i zespół "Więź" z Soli "Pasterka 1943" wg scenariusza pana Jacka Harafa. Wszystkim zespołom dziękujemy za pracę przy spektaklach i gratulujemy udanych kreacji scenicznych. Teraz musimy już tylko  cierpliwie poczekać na wyniki pozostałych sejmików regionalnych, żeby w sierpniu dowiedzieć się, czy któreś z naszych widowisk zakwalifikowało się na Sejmik Ogólnopolski w październiku.

• Zespoły z Gminy Biłgoraj na Sejmiku w Tarnogrodzie