Sukcesy szkolnych teatrzyków

2016-05-13

W dniach 14 – 15 kwietnia w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbył się XVII Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Naszą gminę reprezentowały cztery szkolne teatrzyki: z Zamiejscowego Oddziału w Ciosmach, ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej, ze Szkoły Podstawowej w Smólsku i z ZSPiG w Gromadzie. Na Festiwal Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie nominację dostały dwie nasze grupy teatralne: teatrzyk ze Smólska i z Gromady.

Na XVII Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie, który miał miejsce w dniach 9 – 10 maja w kategorii Teatry Młodzieżowe najlepszy okazał się spektakl "Rabarbar" teatrzyku szkolnego z ZSPiG w Gromadzie i zdobył nagrodę finansową w wysokości 500 zł. Nagrodę otrzymali za umiejętne wykorzystanie literatury tzw. nurtu chłopskiego w teatralnym opisie dawnej wsi polskiej oraz wielką wrażliwość i smak artystyczny młodych wykonawców w tworzeniu wiarygodnych ról spektaklu „Rabarbar” w reż. Małgorzaty Procner.

Ponadto bardzo miło nam poinformować, że W y r ó ż n i e n i e i n d y w i d u a l n e d l a i n s t r u k t o r ó w przyznano - Małgorzacie Procner za zainteresowanie młodych wykonawców tematyką dawnej wsi polskiej i reżyserię spektaklu „Rabarbar”.

Serdecznie gratulujemy uzdolnionej młodzieży z Gromady i oddanej pracy z tą młodzieżą Pani Małgosi.

• Sukcesy szkolnych teatrzyków