Rajd rowerowy i Piknik podczas "Lata na Żurawinowym Szlaku" w Ciosmach

2016-07-31

Zgodnie z tradycją, w ostatnią niedzielę lipca, odbyła się kolejna edycja osobliwej lokalnej imprezy o nazwie „Lato na Żurawinowym Szlaku”. Na jubileuszowy, X Rajd rowerowy i Piknik zaprosili: Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach, OSP Ciosmy, PTTK Oddział w Biłgoraju, Wójt Gminy Biłgoraj i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.  Rajd rowerowy jak zwykle prowadził trasą „Żurawinowego Szlaku”, na którym rowerzyści zatrzymali się m.in. przy urokliwym Rezerwacie Obary oraz przy pomniku ku czci powstańców styczniowych, walczących w tych lasach z zaborcą w 1863 r. Tuż po Rajdzie na boisku sportowym przy szkole w Ciosmach odbył się piknik rodzinny, na którym pojawili się nie tylko rajdowi cze, ale również mieszkańcy Ciosmów i okolicznych miejscowości.

Duża w tym zasługa gospodarzy, znanych z zaangażowania i gościnności mieszkańców Ciosmów. Wszystko zostało nienagannie przygotowane na przyjęcie gości piknikowych. Stoiska kulinarne uginały się od przysmaków lokalnych przygotowanych przez gospodynie z Ciosmów. Nowością w tym roku był konkurs kulinarny na potrawę z żurawiną. Panie pielęgniarki czuwały nad zdrowiem piknikowiczów dokonując pomiarów cukru, cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Na najmłodszych czekał darmowy dmuchany park zabaw, loterie fantowe oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Na scenie prezentowały się lokalne talenty aktorskie, taneczne i wokalne oraz zaproszeni artyści. Dzieci z miejscowej szkoły wystąpiły z teatrzykiem „Brzydkie kaczątko”, przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Kobielarz i Iwony Lepy. W programie „mikrofon dla chętnych”można było oglądać występy dzieci solo i w duetach.

Na zaproszenie organizatorów z koncertem wystąpił zespół fokowy JANKI z GOKSiR w Jarocinie i Kabaret Szara Eminencja z Werbkowic. Wieczorem do tańca zagrał DJ CHUCK i wystąpił zespół ROXAIT.

• Rajd rowerowy i Piknik podczas "Lata na Żurawinowym Szlaku" w Ciosmach