Radosna Jesień Życia w Hedwiżynie

2016-10-09

Na świętowanie Dnia Seniora pt. „Radosna Jesień Życia” mieszkańców gminy zaprosili Zespół „Stok” z Hedwiżyna i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju. W niedzielne popołudnie 9 października w remizie OSP w Hedwiżynie odbyło się spotkanie integracyjne seniorów. Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu „Senior ma znaczenie” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Spotkanie powitaniem gości rozpoczęły Zofia Sławińska – Wasąg, kierownik zespołu „Stok” z Hedwiżyna i Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Na uroczystość przybyli seniorzy z Hedwiżyna i okolicy, zespół KGW z Dąbrowicy, zespół „Zorza” z Dereźni”, delegacja z Uniwersytetu III Wieku w Biłgoraju, z prezesem Haliną Wlaź, Małgorzata Wasilewska, dyrektor ZSPiG w Hedwiżynie, Janina Gabryszewska, emerytowana, wieloletnia dyrektor SAS, później kierownik Referatu Oświaty w Gminie Biłgoraj, Wiesław Maciocha, radny Gminy Biłgoraj oraz Justyna Jargieło, sołtys Hedwiżyna.

Podczas uroczystości odbyły się pokazy wykonywania kwiatów różnymi technikami, m.in. z bibuły i krepiny oraz bukietów i wiązanek na zbliżające się Święto Zmarłych. Pokazy poprowadziły twórczynie z Hedwiżyna: Krystyna Niczaja, Justyna Jargieło, Anna Telega i Anna Pińciurek.

W koncercie dedykowanym seniorom zaprezentowały się gminne zespoły śpiewacze: zespół „Stok” z Hedwiżyna, zespół KGW z Dąbrowicy i zespół „Zorza” z Dereźni. Repertuar występów był tak dobrany, żeby zaprosić wszystkich do wspólnego śpiewania.

Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, który nie mógł uczestniczyć w spotkaniu seniorów, wystosował na ręce gospodarzy - zespołu „Stok” list z najlepszymi życzeniami dla wszystkich seniorów przybyłych na spotkanie, tych działających w zespołach śpiewaczych, twórców kultury i podejmujących inne formy aktywności społecznej.

Z okazji Święta Seniora wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani kwiatami, zaproszeni na poczęstunek, do wspólnych rozmów przy stole oraz na potańcówkę przy muzyce Kapeli Podwórkowej „Wygibusy” z Biłgoraja.

Sponsorami wydarzenia w Hedwiżynie byli: LGD Ziemia Biłgorajska, Piekarnia Państwa Surmów i Piekarnia pani Krystyny Muda z Biłgoraja oraz Zakład Mięsny Wasąg z Hedwiżyna. Dekorację przygotowali nauczyciele i uczniowie ZSPiG w Hedwiżynie. Bardzo serdecznie dziękujemy.

• Radosna Jesień Życia w Hedwiżynie