Święto Edukacji w Gminie Biłgoraj

2016-10-17

W dniu 17 października 2016 r. w Urzędzie Gminy w Biłgoraju odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ten wyjątkowy dzień był okazją do podziękowania dyrektorom i nauczycielom za ich codzienny trud włożony w edukację młodego pokolenia mieszkańców Gminy Biłgoraj.

Z okazji uroczystości uczniowie i absolwenci gminnych szkół przygotowali część artystyczną. Na gminnej scenie swój talent muzyczny i teatralny zaprezentowali: Weronika Flis z Zespołu Szkół w Soli oraz grupa teatralna z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie ze sztuką „Rabarbar”. Część artystyczną zakończył pokaz karate absolwenta szkoły w Gromadzie Patryka Jarosza.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński oraz wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w Gminie Biłgoraj, Agnieszka Dąbek wręczyli nagrody dyrektorom i nauczycielom za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej, opiekuńczej oraz statutowej szkoły.

Na zakończenie Wójt Gminy Biłgoraj życzył wszystkim dyrektorom i nauczycielom wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego oraz dużo radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy.

Wśród osób nagrodzonych znaleźli się:

1.      Teresa Kowal – dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowej,

2.      Tadeusz Rak – dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy oraz Ewa Bielak – nauczyciel szkoły,

3.      Zofia Bielak – dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dereźni oraz Halina Mazurek – nauczyciel szkoły,

4.      Mariusz Łęcki – dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie oraz Małgorzata Procner – nauczyciel szkoły,

5.      Małgorzata Wasilewska – dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
w Hedwiżynie oraz Maria Łozińska – nauczyciel szkoły,

6.      Teresa Mazurek – dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korczowie,

7.      Paweł Grabias – dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korytkowie Dużym oraz Wiesław Bożek – nauczyciel szkoły,

8.      Barbara Wojciechowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie oraz Szkoły Podstawowej w Smólsku,

9.      Jolanta Piekarczyk – dyrektor Zespołu Szkół w Soli, Leszek Pintal – wicedyrektor, Jolanta Kurzyńska oraz Małgorzata Blicharz – nauczyciele szkoły,

10.  Waldemar Zajączkowski – dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej.

• Święto Edukacji w Gminie Biłgoraj