2016-11-04

4 listopada w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju odbyły się Eliminacje Gminne XX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Qvo Vadis - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Biłgoraj. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.

W konkursie wzięło udział 30 recytatorów z 6 szkół z terenu Gminy Biłgoraj. Komisja w składzie Ewa Bordzań i Lidia Grabowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowała czworo recytatorów:

Franciszek Bienia, kl. I SP w Soli, Lucyna Bienia, kl. I G ZS w Soli, Klaudia Paluch, III G ZSPiG w Dąbrowicy, Martyna Gozdecka, kl. III G w Korytkowie Dużym.

Ponadto Komisja przyznała 7 wyróżnień, które otrzymali: Amelia Grab, kl. V SP w Dąbrowicy, Martyna Paleczna, kl. VI SP w Hedwiżynie, Kacper Wróbel, kl. III SP w Starym Bidaczowie, Ewelina Ostrowska, kl. III G w SPiG w Bukowej, Karolina Waliwander,  I G ZSPiG w Gromadzie, Joanna Pacyk, kl. I G w ZSPiG w Gromadzie i Jakub Szuper, kl. I G w ZSPiG w Hedwiżynie. Wszystkim recytatorom  dziękujemy za udział w konkursie, laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Pizzę dla wszystkich ufundowała PIZZERIA SAFARI W SOLI. Bardzo dziękujemy.

Eliminacje Powiatowe JKR odbędą się 12 listopada 2016 roku o godz. 11.00 w Biłgorajskim Centrum Kultury. Zachęcamy do trzymania kciuków za naszych finalistów.

• Eliminacje Gminne XX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Qvo Vadis - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu"