Gody w kolorze złotym!

2016-11-15

W dniu 10 listopada 2016 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się niezwykle radosna uroczystość Złotych Godów. Organizatorami Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego był Urząd Miasta Biłgoraja oraz Urząd Gminy Biłgoraj. Jubilaci z terenu miasta i gminy Biłgoraj zostali uhonorowani medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Medale odznaczonym wręczał Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, Burmistrza Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan oraz Przewodniczący Rady Miasta w Biłgoraju Marian Klecha. Przybyli goście mogli także zobaczyć występ dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Biłgoraju, które przedstawiły spektakl pt. „Historia jednej znajomości”. Na zakończenie wystąpił Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju.

Jubilaci związani z Gminą Biłgoraj otrzymali także od Wójta Gminy Biłgoraj pamiątkowe życzenia. Byli to:

• Janina i Franciszek Bugajscy z Gromady
  • Wanda i Jan Górniakowie z Ciosmów