Świąteczny Kiermasz w Muzeum

2016-12-04

Świąteczna atmosfera zapanowała w pierwszą niedzielę grudnia w muzeum biłgorajskim. Świąteczny, mieniący się kolorami klimat stworzyły ozdoby i dekoracje świąteczne wystawione przez lokalnych artystów i twórców. Na kiermaszu można było nabyć ozdoby choinkowe, stroiki i dekoracje świąteczne oraz kartki bożonarodzeniowe.

Już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej byli organizatorami Powiatowego Kiermaszu Świątecznego. Kiermasz zorganizowano w niedzielę 4 grudnia w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

Celem kiermaszu jest kultywowanie tradycji ręcznego wykonywania ozdób świątecznych oraz promocja lokalnej twórczości. Kiermasz jest także okazją do spotkania się samych twórców, ich integracji i wymiany doświadczeń.

W kiermaszu wzięły udział twórczynie z terenu powiatu biłgorajskiego: Teresa Nowińska – Kłosek, Józefa Różańska i Diana Biszczanik z Biłgoraja, Beata Grzywna z Teodorówki, Zofia Dubiel z Frampola, Stanisława KoniecznaTarnogrodu, Dorota Pokarowska i Anna Grasza z Różańca. Swoje prace zaprezentowały również  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Biłgoraju.

Na kolejny kiermasz do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, tym razem Kiermasz Wielkanocny, zaprosimy 2 kwietnia 2017 roku.

• Świąteczny Kiermasz w Muzeum