Seniorzy mają swój czas

2016-12-16

Mijające dni są wypełnione tematyką seniorów – podsumowywane są tegoroczne inicjatywy skierowane do osób starszych. W czwartek 15 grudnia 2016 r. w Restauracji Sitarskiej odbyło się podsumowanie projektu „Senior ma znaczenie”, realizowanego od 1 czerwca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. przez Fundację „Bliżej Pasji” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju.

Oprócz seniorów, najważniejszych aktorów Gali, w spotkaniu uczestniczył także Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, Wiceburmistrz Michał Dec oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju Celina Skromak. Byli także przedstawiciele organizacji na rzecz osób starszych.

Jednym z działań w ramach projektu było utworzenie w Gminie Biłgoraj pionierskiej Rady Seniorów, o czym na spotkaniu opowiedział Wójt Wiesław Różyński oraz Joanna Szkutnik z Urzędu Gminy Biłgoraj.

Na gali główną role odgrywali seniorzy – a dokładnie kilkanaście grup inicjatywnych, które opowiedziały o swoich działaniach w ramach projektu. Wśród nich byli także mieszkańcy Gminy Biłgoraj – Grupa inicjatywna „Staśki” z Dereźni oraz Grupa inicjatywna Zespołu „Stok” z Hedwiżyna – które pięknie zaprezentowały się podczas spotkania. Grupa „Staśki” opowiedziała m.in. o imprezie „Senior zawsze młody duchem”, a członkowie Zespołu „Stok” z Hedwiżyna pochwalili się organizacją spotkania „Radosna Jesień Życia”.
  • Seniorzy mają swój czas