Nagroda dla Kapeli Ludowej "Krążałka"

2017-01-28

28 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Polichnie odbył się VII Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych. Wzięło w nim udział 28 wykonawców z powiatów: janowskiego, kraśnickiego i biłgorajskiego. Powiat biłgorajski reprezentowali: Zespół "Czeremcha" z Gromady i Kapela Ludowa "Krążałka" z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Zespół "Babiczanki" z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy i Zespół Ludowy "Aleksandrowiacy" z Aleksandrowa. Zespoły z powiatu biłgorajskiego wystąpiły w Polichnie poraz pierwszy i bardzo spodobały się zgromadzonej publiczności. Jak się później okazało Komisji również, ponieważ nasze zespoły wróciły z przeglądu z nagrodami. Kapela Ludowa "Krążałka" otrzymała III Nagrodę, a Zespół "Aleksandrowiacy" uzyskał Wyróżnienie na VII Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych. Obydwu zespołom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie, serdeczne przyjęcie i okazaną gościnność.

• Nagroda dla Kapeli Ludowej "Krążałka"