Świąteczne ozdoby w Muzeum

2017-12-03

W niedzielę 3 grudnia w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej już po raz kolejny odbył się Kiermasz Świąteczny. Twórcy ludowi i lokalni artyści z regionu biłgorajskiego zaprezentowali własnoręcznie wykonane prace. Wszystkie nawiązujące do symboliki Świąt Bożego Narodzenia.

Podziwiać i zakupić można było takie cudeńka jak wszelkiego pomysłu i wykonania bombki choinkowe, aniołki, szyszki, serwetki koronkowe, czy stroiki. Wszystkie prace zostały misternie wykonane z wykorzystaniem przeróżnych technik i materiałów. Ażurowe bombki i serwetki wydziergane szydełkiem, ozdoby klejone z bibuły i kolorowych wstążek oraz te wykonane z naturalnych materiałów, takich jak szyszki, gałązki, sznurek, czy drewno. Na każdą pracę złożyła się pasja artysty, jego talent i cierpliwość oraz zamiłowanie do tworzenia tych wyjątkowych i bardzo pięknych ozdób świątecznych.

W pierwszą niedzielę grudnia w biłgorajskim muzeum można było podziwiać prace Krystyny Płoszaj z Markowicz, Janiny Jandy z Zyń, Józefy Falusiewicz z Obszy oraz Józefy Różańskiej, Teresy Kłosek i Diany Biszczanik z Biłgoraja. Swoje prace zaprezentowały ponadto Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Organizatorem kiermaszu jest Muzeum Ziemi Biłgorajskiej  i Gminy Ośrodek Kultury w Biłgoraju.

• Świąteczne ozdoby w Muzeum