Panie świętowały w Starym Bidaczowie

2018-02-11

Prawie miesiąc przed ósmym marca, ale za to na zakończenie karnawału, Wójt Gminy Biłgoraj zaprosił mieszkanki gminy na uroczystość w Starym Bidaczowie. 11 lutego panie z gminy Biłgoraj świętowały Dzień Kobiet. Na spotkanie przybyły wszystkie zespoły śpiewacze, mieszkańcy Bidaczowa i okolic oraz goście.

W uroczystości w Starym Bidaczowie oprócz Wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego z małżonką uczestniczył zastępca wójta Wojciech Dziduch, Skarbnik Małgorzata Kozłowska,  ks. Proboszcz Rudolf Karaś, poseł na Sejm RP Piotr Olszówka, Asystentka poseł Agaty Borowiec Joanna Ostasz, sołtysi  i radni Gminy Biłgoraj Janusz Przytuła, Krzysztof Malec i Wiesław Maciocha, dyrektorzy gminnych szkół Małgorzata Kanar, Barbara Wojciechowska, Małgorzata Wasilewska, Elżbieta Kaczorowska – Więcław, Paweł Grabias i Mariusz Łęcki, Krystyna Cich, była dyrektor  Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie, Zofia Nizio, dyrektor Gminnej Biblioteki, Franciszek Socha prezes OSP w Korytkowie Dużym i Celina Skromak dyrektor GOK w Biłgoraju.

O program artystyczny zadbali panowie z zespołów nie szczędząc  zgromadzonym Paniom wielu ciepłych słów. Kiedy wypełnili scenę i wybrzmiało w ich wykonaniu gromkie i wzruszające 100 lat, Wójt powitał zebranych i życzył Paniom zdrowia, miłości, wszelkiej pomyślności i żeby Dzień Kobiet trwał przez cały rok. Następnie obdzielił wszystkie kobiety, te duże i te całkiem małe, kwiatami i słodyczami. Dzielnie wspierali go w tym  panowie Janusz Przytuła radny GB i Marcin Szabat sołtys Starego Bidaczowa.

Program dla pań rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej  w Starym Bidaczowie, serdecznie oklaskiwaną humorystyczną taneczno – muzyczną scenką. Swoje talenty wokalne zaprezentowali panowie z zespołów „Czeremcha” z Gromady i „Zorza” z Dereźni, duet Krzysztof Ruman i Julian Pawlicha z zespołu „Więź” z Soli oraz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Na scenie zaprezentowali się  również gospodarze, czyli Zespół śpiewaczy z Bidaczowa oraz gościnnie zespół „Za Horyzontem” z Zawadki. Porcji doskonałej rozrywki dostarczyła wszystkim Afrykańska Grupa Kabaretowa z Korczowa, którą zobaczyliśmy w dwóch skeczach pt. Taniec godowy i Kuchenne Rewolucje. Do tańca przygrywała entuzjastycznie przyjęta Kapela podwórkowa „Pawlaki” i  Zespół Egzotic. Imprezę poprowadził Jerzy Odrzywolski.

Organizatorem Gminnego Dnia Kobiet na Ludowo byli Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Zespół śpiewaczy z Bidaczowa, OSP i Szkoła Podstawowa w Starym Bidaczowie oraz Mieszkańcy Bidaczowa.

• Panie świętowały w Starym Bidaczowie