Wojewódzkie sukcesy teatrzyków szkolnych z Gromady i Korytkowa Dużego

2018-05-17

W dniach 14 - 15 maja 2018 roku w Lublinie odbywał się wojewódzki finał gminnych i powiatowych przeglądów teatrzyków dziecięcych i młodzieżowych – Festiwal Najciekawszych Widowisk.

Powiat biłgorajski reprezentowały 3 teatrzyki z gminy Biłgoraj – teatrzyk szkolny ze Smólska i z Korytkowa Dużego w kategorii zespołów dziecięcych oraz teatrzyk z Gromady, w kategorii zespołów młodzieżowych. Te grupy teatralne zostały wyłonione podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się w dniach 10 – 11 kwietnia w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury.

W Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie wystartowało 12 teatrów dziecięcych i 16 teatrów młodzieżowych. Komisja w składzie Mieczysław Wojtas, Urszula Brytan i Przemysław Gąsiorowicz po obejrzeniu wszystkich spektakli Nagrodę główną w wysokości 500 zł., w kategorii młodszych uczestników przyznała trzem teatrzykom z terenu województwa, w tym Teatrzykowi ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym za spektakl „Śnieżny kryzys w Białym Dole” w reżyserii Julii Adamek.

W kategorii teatrów młodzieżowych Nagrodę główną w wysokości 500 zł. otrzymały cztery teatry, w tym Teatr Szkoły Podstawowej w Gromadzie za pełną teatralnego uroku opowieść o miłości i stworzenie wyrazistych postaci w spektaklu „Śmiecie” w reżyserii Małgorzaty Procner.

Ponadto indywidualne wyróżnienie aktorskie otrzymał Krystian Skubis z Gromady.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej niezwykle utalentowanej młodzieży szkolnej i ogromnie cieszymy się z ich sukcesu. Opiekunom serdecznie gratulujemy!

• Wojewódzkie sukcesy teatrzyków szkolnych z Gromady i Korytkowa Dużego