Uroczyste otwarcie i poświęcenie inwestycji w Gminie Biłgoraj

2019-10-07

Zrealizowane na terenie Gminy Biłgoraj inwestycje skierowane są do seniorów, dzieci i młodzieży, ogółu mieszkańców. Społeczność gminy Biłgoraj, i nie tylko,  będzie mogła korzystać z nowoczesnej infrastruktury zrealizowanej w trzech miejscowościach naszej gminy. Zagospodarowanie czasu wolnego, rozwijanie pasji, kultury fizycznej, ale też poprawa bezpieczeństwa, to nadrzędne  cele przyświecające realizacji tych inwestycji.

7 października 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie czterech inwestycji zrealizowanych na terenie Gminy Biłgoraj. Otwarcie Dziennego Domu „Senior+” w Bukowej, otwarcie i poświęcenie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki, drogi dla rowerów w Korytkowie Dużym, czy remizo – świetlicy w Nadrzeczu to znaczące wydarzenia nie tylko dla lokalnej społeczności, ale też innych  mieszkańców naszej gminy.

Wydarzenie rozpoczęło się w Bukowej od uroczystości otwarcia i poświęcenia Dziennego Domu  „Senior+” w Bukowej utworzonego w ramach Programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 realizowanego przez MRPiPS oraz współfinansowanego ze środków RPOWL na lata 2014-2020.  Licznie przybyli goście, z europosłem Krzysztofem Hetmanem i radnym Sejmiku Wojewódzkiego Arkadiuszem Bratkowskim na czele, mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń DDS+, wysłuchać koncertu oraz obejrzeć prace plastyczne seniorów, uczestników spotkań Senior+,  wykonanych w ramach zajęć terapeutycznych.

Niezwykle radosnym wydarzeniem dla społeczności szkolnej było uroczyste otwarcie i poświęcenie Boiska  wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej współfinansowanego ze środków PROW na lata 2014-2020. Przecięcie wstęgi przez przedstawicieli władz samorządowych, lokalnej społeczności wiejskiej i szkolnej oraz  gości stało się uroczystym momentem do poświęcenia obiektu przez ks. Proboszcza parafii p.w. Św. Stanisława Boboli w Bukowej Stanisława Ciupaka. Występ artystyczny uczniów był wymownym podziękowaniem za piękne boisko, które ma służyć całej społeczności, a pierwsze strzały na bramkę stały się symbolicznym ukoronowaniem całego przedsięwzięcia.

Otwarcie i poświęcenie Drogi dla rowerów w Korytkowie Dużym współfinansowanej ze środków RPOWL na lata 2014-2020 było kolejnym znaczącym wydarzeniem tego październikowego przedpołudnia. Po uroczystym przecięciu wstęgi i  poświęceniu ścieżki rowerowej przez ks. Kanonika Krzysztofa Gajewskiego proboszcza parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym uczniowie Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym doposażeni  w kamizelki odblaskowe na rowerach przejechali przez bramkę symboliczny odcinek ścieżki rowerowej.

Kulminacyjnym punktem programu uroczystości było otwarcie i poświęcenie  Remizo-świetlicy w Nadrzeczu współfinansowanej ze środków RPOWL na lata 2014-2020.Spotkanie przybyłych gości i mieszkańców Nadrzecza, w tym Stowarzyszenia „Moje Nadrzecze”,  druhów Strażaków  OSP w Nadrzeczu, Sołtys Beaty Garbacz i Radnego GB Krzysztofa Malca rozpoczęła Konferencja podsumowująca realizację projektów współfinansowanych ze środków UE w ramach RPOWL na lata 2014-2020, którą poprowadził  Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj. Program konferencji z prezentacją multimedialną obejmował podsumowanie trzech działań:

·         Zachowanie dziedzictwa kulturowego Gminy Biłgoraj poprzez rozbudowę remizo-świetlicy w Nadrzeczu”

·         „Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń w gminie Biłgoraj poprzez wykorzystanie OZE – etap III”

·         „Aktywnie i wirtualnie po Ziemi Biłgorajskiej”.

Po zakończonej konferencji tradycje muzyczne Ziemi Biłgorajskiej zaprezentowała Kapela Ludowa „Krążałka”.

• Uroczyste otwarcie i poświęcenie inwestycji w Gminie Biłgoraj