Nagroda dla zespołu „Czeremcha” z Gromady na Sejmiku w Tarnogrodzie

2019-10-27

W dniach 25 - 27 października odbywał się w Tarnogrodzie 36. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. W tym roku na scenie w Tarnogrodzie zaprezentowało się 11 zespołów teatralnych  z województw:  lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Na sejmiku prezentowane były głównie dwa rodzaje widowisk: widowiska obrzędowe i obrazki dramatyczne np. „Historia żółtej ciżemki”, „Jak kaszubi święto Marcina zapamiętali” czy „Oczepiny”. W tym roku województwo lubelskie reprezentował m.in. zespół „Czeremcha” z Gromady z widowiskiem „Darcie pierza pannie młodej na wiano” w reżyserii Teresy Kornik i Bożeny Rój. Widowisko zostało bardzo ciepło przyjęte przez widownię i zostało pozytywnie ocenione przez komisję i Zespół „Czeremcha” wrócił  z Sejmiku z nagrodą Starosty Powiatu Biłgorajskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Nagroda dla zespołu „Czeremcha” z Gromady na Sejmiku w Tarnogrodzie