Nagroda dla Męskiego Zespołu Śpiewaczego z Bukowej

2020-01-05

5 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury  w Łukowej odbył się I Regionalny Przegląd Najstarszych Kolęd Ludowych i Dunajów. W konkursie zaprezentowali się zarówno dorośli wykonawcy, jak i dzieci. Łącznie wzięło w nim udział 10 podmiotów wykonawczych, 9 zespołów i 1 solistka. Na zakończenie z koncertem wystąpił Chór „Lucus” z Łukowej.

Można było posłuchać najstarszych kolęd ludowych, tradycyjnych kolęd życzących i charakterystycznych pieśni dunajowych.  Prezentacje oceniała komisja specjalistów od kultury ludowej, która po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła nagrodzić najlepszych.  Nasz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej otrzymał III nagrodę Przeglądu, II nagrodę przyznano Ludowemu Zespołowi  Śpiewaczemu „Aleksandrowiacy”, a  I nagrodę wyśpiewał Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV. Gratulacje!!!

• Nagroda dla Męskiego Zespołu Śpiewaczego z Bukowej