Promocja kultury biłgorajskiej

2020-02-20

Zwiedzanie miasta, prezentacja form artystycznych w Biłgorajskim Centrum Kultury i koncert Kapeli Ludowej „Krążałka” to atrakcje zaproponowane Dyrektorom i Menadżerom Instytucji Kultury z terenu województwa lubelskiego w ramach poznawania tradycji Ziemi Biłgorajskiej.

W dniach 19 -20 lutego 2020 r. odbyło się w Biłgoraju szkolenie dla przedstawicieli instytucji kultury, które zorganizował Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie,  przy współpracy Biłgorajskiego Centrum Kultury, Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

W ramach szkolenia zaproponowano gościom zwiedzanie Zagrody Sitarskiej, prezentację widowiska obrzędowego „Kumie zróbcie mi gromnice” w wykonaniu zespołu śpiewaczo – obrzędowego „Jarzębina” z Bukowej, koncert Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”  oraz degustację produktów lokalnych w Biłgorajskim Centrum Kultury. Uroczystą kolację z przedstawicielami władz samorządowych miasta i powiatu  biłgorajskiego ubarwił  koncert Kapeli Ludowej „Krążałka”.

• Promocja kultury biłgorajskiej