Podsumowanie projektu "Męskie śpiewanie"

2020-10-10

Od 1 lipca do 30 września 2020 r. trwała realizacja projektu „Męskie śpiewanie”. Realizatorem zadania był Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. W sobotę, 10 października w remizie OSP w Bukowej, odbyło się podsumowanie projektu połączone z promocją nowego wydawnictwa. W kameralnych warunkach, związanych z panującą sytuacją epidemiologiczną, odbył się koncert Męskiego Zespołu Śpiewaczego i promocja płyty pt. Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej z towarzyszeniem Kapeli Ludowej „Krążałka”.

W spotkaniu oprócz Męskiego Zespołu Śpiewaczego uczestniczył zespół śpiewaczo – obrzędowy „Jarzębina”, Monika Zając Kierownik Dziennego Domu „Senior+” w Bukowej, Małgorzata Kanar Dyrektor SP im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej, Marek Małek Wiceprzewodniczący Rady Gminy Biłgoraj oraz gościnnie Grupa Teatralna z ZSZiO w Biłgoraju prowadzona przez panie Joannę Dubaj i Dorotę Balicką. Podczas spotkania odbyła się prezentacja widowiska „Przy pieczeniu chleba” na podstawie scenariusza Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej w wykonaniu młodzieży z ZSZiO w Biłgoraju. Prelekcję z prezentacją multimedialną „Początki wsi Bukowa” przygotował Dominik Róg z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Z koncertem promującym najnowsze wydawnictwo wystąpił Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, a capella w tradycyjnym repertuarze i ludowo – biesiadnym z towarzyszeniem kapeli „Krążałka”. Na zakończenie prezentacji artystycznych wystąpił zespół „Jarzębina” z Bukowej. Projekt „Męskie śpiewanie” dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie 2020 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

• Podsumowanie projektu "Męskie śpiewanie"