Żurawinowe Lato w Ciosmach

2021-07-26

Podobnie, jak w poprzednich latach, tak samo w tym roku, 25 lipca, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca, odbyło się kolejne już, bo XIV, Lato na Żurawinowym Szlaku w Ciosmach. Wydarzenie ma na celu promocję walorów kulturowych i przyrodniczych tej malowniczej, położonej na krańcu gminy Biłgoraj, wioseczki, poprzez propagowanie turystyki rowerowej zakończonej piknikiem rodzinnym. Zgodnie z tradycją wydarzenie rozpoczynał rajd rowerowy Żurawinowym Szlakiem, który wyruszył z Biłgoraja, a zakończył się na miejscu pikniku, boisku przy SP w Ciosmach. W tym roku wzięło w nim udział 50 miłośników rowerowych wycieczek, a organizatorzy przygotowali nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Na pikniku przygotowano moc atrakcji dla dużych i małych. Animacje i zabawy dla dzieci poprowadziła grupa Grupa Familijka. Zorganizowano też darmowy dmuchany plac zabaw dla dzieci. Przygotowano również całą moc konkursów z nagrodami, w tym pokaz mody żurawinowej, wspólne malowanie obrazu, test wiedzy o Ciosmach, czy konkurs na tematyczną rymowankę. Niezwykłą popularnością cieszyła się jak zawsze zabawa fantowa, gdzie główną wygraną był rower. Całości dopełniały stoiska kulinarne ku pokrzepieniu ciała. Dla duszy natomiast przygotowano bogaty program sceniczny, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Na początek zaprezentowały się dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej, a następnie zaśpiewały Kasia Rączka z Woli Dereźniańskiej i Milenka Jargieło z Bukowej. Dziewczynki ubrane w stroje ludowe wystąpiły z tradycyjnym repertuarem pieśni biłgorajskich. Dla miłośników dobrego humoru zaprezentował się Kabaret WEŹRZESZ, a dobrej muzyki można było posłuchać w wykonaniu Orkiestry Dętej z Obszy i Zespołu Wokalnego „Gdzie diabeł nie może…”. Kobiece Trio z Zamościa, w barwnych strojach cygańskich i programem „Żyj kolorowo!”, porwało publiczność do tańca. Rozbawiony tłum do późnych godzin nocnych bawił się dalej przy muzyce zespołu THE TONACJA i DJ YARO. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, przy wsparciu finansowym Gminy Biłgoraj i Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska”.
  • Żurawinowe Lato w Ciosmach