Najlepsze spektakle XII Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych 2022

2022-04-21

20 kwietnia rozstrzygnięto konkurs teatrzyków szkolnych. Spektakle XII Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych on-line oceniała komisja w składzie Maryla Olejko – Kierownik Artystyczny i Lidia Grabowska – Instruktor w Biłgorajskim Centrum Kultury. Po obejrzeniu 9 spektakli: 1. Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej – „Olimp – reaktywacja. Na herbatce u Afrodyty”. „Triumf Atłasu”, opiekun Joanna Radawiec, Małgorzata Słowik, Małgorzata Małysza, Weronika Kulińska, 2. Oddział Szkolny w Ciosmach – „Jaś i Małgosia”, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pauliny Jamińskiej i Iwony Lepy, 3. SP im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej – „Kopciuszek inaczej”, opiekun Alicja Chołyst, 4. Szkoła Podstawowa w Gromadzie – „Byleśmy zdrowi byli”, opiekun Małgorzata Procner, 5. Szkoła Podstawowa w Hedwiżynie – „Samotny, bo nie kochany”, opiekun Marta Szuper, 6. Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym – „Powrót taty”, opiekun Julia Piekarska 7. Szkoła Podstawowa w Smólsku – „Ptasie radio”, opiekun Iwona Paluch, Katarzyna Odrzywolska, Halina Maciocha, 8. Szkoła Podstawowa w Starym Bidaczowie – „Dary czterech wróżek”, opiekun Joanna Koper, Krystyna Dziduch, Barbara Piestrzeniewicz 9. Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej – „Przyjście wiosny”, opiekun Monika Kowal, Regina Mielnik, Justyna Dzido Komisja postanowiła przyznać: I Nagroda w wysokości 500 zł. – Teatrzyk Szkolny z Gromady, II Nagroda w wysokości 400 zł. – Teatrzyk Szkolny ze Smólska i Teatrzyk Szkolny z Dereźni Solskiej, III Nagroda w wysokości 300 zł. – Teatrzyk Szkolny z Hedwiżyna i Teatrzyk Szkolny z Bukowej. Te 5 teatrzyków nagrodzonych w gminnym konkursie teatralnym otrzymuje jednocześnie nominację do udziału w 21. Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie, który odbędzie się w dniach 30-31 maja 2022 roku. Gratulujemy serdecznie Aktorom i Opiekunom! Pozostałe grupy teatralne otrzymują dyplomy uczestnictwa i nagrody za udział w konkursie w wysokości 200 zł. Pięknie dziękujemy wszystkim za udział w XII Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych.
  • Najlepsze spektakle XII Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych 2022