Sukces naszych śpiewaczek na eliminacjach w Obszy

2022-05-06

W sobotę 30 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy odbyły się eliminacje powiatowe do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Gminę Biłgoraj reprezentowali: Zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Bukowej, Zespół śpiewaczy „Zorza” z Dereźni i Cecylia Zygmunt z Kasią Rączka ze SP w Woli Dereźniańskiej i Milenką Jargieło ze SP w Bukowej w kategorii „Duży – Mały”. Komisja konkursowa w składzie prof. Jan Adamowski i Piotr Czyryk reprezentujący WOK w Lublinie, po wysłuchaniu 3 zespołów i grupy śpiewaczej występującej w kategorii Duży – Mały do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowała dwa zespoły: „Zorza” z Dereźni i „Babiczanki” z Babic oraz Cecylię Zygmunt, Katarzynę Rączka i Milenę Jargieło w kategorii Duży-Mały. Przesłuchania na szczeblu wojewódzkim odbędą się 29 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia naszym reprezentantkom w Lublinie.
  • Sukces naszych śpiewaczek na eliminacjach w Obszy