Eliminacje Wojewódzkie do 56. OFKiŚL w Muzeum Wsi Lubelskiej

2022-05-30

W niedzielę 29 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej spotkali się artyści ludowi z terenu całego województwa lubelskiego - śpiewacy, instrumentaliści, zespoły śpiewacze i kapele ludowe oraz Mistrzowie z Uczniami w najwdzięczniejszej kategorii konkursowej tzw. Duży – Mały. Wśród najlepszych śpiewaków wyłonionych podczas eliminacji powiatowych byli artyści z Gminy Biłgoraj - Zespół śpiewaczy „Zorza” z Dereźni i Cecylia Zygmunt z Bukowej z uczennicami – Katarzyną Rączka z Woli Dereźniańskiej i Mileną Jargieło z Bukowej.

Prezentacje w Muzeum Wsi Lubelskiej są kolejnym etapem konkursu typującego najlepszych śpiewaków do reprezentowania naszego województwa podczas 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, który odbędzie się w dniach 24 – 26 czerwca 2022 r. Z ogromną radością informujemy, że Pani Cecylia Zygmunt z Kasią Rączka i Milenką Jargieło wystąpią na scenie Festiwalu w Kazimierzu reprezentując wraz z zespołem „Babiczanki” powiat biłgorajski. Zespół „Zorza” otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie!

• Eliminacje Wojewódzkie do 56. OFKiŚL w Muzeum Wsi Lubelskiej