Sukces teatrzyków szkolnych z Gminy Biłgoraj w Tarnogrodzie

2022-06-01

Dla uczniów z Gminy Biłgoraj prezentacje teatralne podczas 21. Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury zakończyły się ogromnym sukcesem. Nasze grupy teatralne z Gromady i Dereźni okazały się najlepsze i to oni pojadą na Festiwal Najciekawszych Widowisk. W poniedziałek 30 maja, po dwuletniej przerwie, powrócił Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie. Gminę Biłgoraj reprezentowało 5 szkolnych grup teatralnych, laureaci gminnych XII Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych. Na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury wystąpili młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie, Dereźni, Smólsku, Hedwiżynie i Bukowej. Komisja konkursowa w składzie Dominika Jarosz z WOK w Lublinie, Maryla Olejko i Lidia Grabowska z BCK do finału wojewódzkiego – Festiwalu Najciekawszych Widowisk, który odbędzie się tym razem w Świdniku w dniach 15 i 17 czerwca 2022 r. zakwalifikowała 2 teatrzyki z naszej gminy: grupę teatralną ze SP w Gromadzie ze spektaklem „Byleśmy zdrowi byli” w reżyserii Małgorzaty Procner i teatrzyk ze SP im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej z widowiskiem „Kopciuszek inaczej” w reżyserii Alicji Chołyst. Pięknie gratulujemy i życzymy powodzenia w Świdniku. Ponadto wyróżnienie za prezentacje teatralne w Tarnogrodzie otrzymał teatrzyk ze SP w Smólsku i „Ambaras” grupa starsza z MDK w Biłgoraju.
  • Sukces teatrzyków szkolnych z Gminy Biłgoraj w Tarnogrodzie