Zespół „Zorza” z Dereźni koncertował na Święcie Rodzin w Lublinie

2022-09-08

Uroczyste obchody Wojewódzkiego Dnia Rodzin odbyły się 7 września 2022 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej.  Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu  uczestniczył Zespół „Zorza” z Dereźni i Delegacja z Dziennego Domu Senior+ w Bukowej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w zabytkowym kościele na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej odprawionej pod przewodnictwem Kustosza Sanktuarium Św. Rodziny ks. dr Tadeusza Pajurka.

W kolejnej części obchodów uhonorowano dyplomami uznania rodziny zastępcze, adopcyjne i rodzinne domy dziecka oraz laureatów konkursów „Aktywny Senior” i „Gmina przyjazna Seniorom”. Dla uczestniczących dzieci  przygotowano gry i zabawy integracyjne, a dla wszystkich zorganizowano wspólne grillowanie.

W części artystycznej prezentowały się zarówno zespoły dziecięce, jak i dorośli artyści. Na zakończenie z koncertem piosenek ludowych wystąpił zespół „Zorza” z Dereźni z akompaniamentem akordeonowym pana Jana Szymaniaka.

Na Wojewódzki Dzień Rodzin w Muzeum Wsi Lubelskiej zaprosił  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

• Zespół „Zorza” z Dereźni koncertował na Święcie Rodzin w Lublinie