Piknik Rodzinny w Dąbrowicy

2022-09-15

W niedzielę 11 września na placu przy hydroforni w Dąbrowicy odbył się Piknik Rodzinny dla społeczności lokalnej. Piknik poprzedziła msza święta i uroczystości  jubileuszowe jednostki  OSP w Dąbrowicy.

Niesprzyjająca aura popsuła trochę przyjemność tego międzypokoleniowego spotkania integracyjnego. Z powodu opadów deszczu dzieci nie mogły liczyć na dmuchany park zabaw, natomiast doskonale sprawdziły się działania animatorek z POWERLAND w Biłgoraju, które przez czas trwania  pikniku były nieustającą atrakcją dla dzieci. Podobnie było z poprowadzoną przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą zabawą fantową, która jak magnes przyciągała uczestników pikniku. Dużą popularnością cieszyła się również jubileuszowa wystawa fotografii i prac plastycznych dedykowanych strażakom, a wykonanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy. Przeprowadzono też konkursy z nagrodami, w których wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne upominki, a zwycięzcy – atrakcyjne nagrody. Można też było podziwiać i nabyć prace rękodzieła wykonane w ramach zajęć w Dziennym Domu Senior+ w Bukowej, którego uczestniczkami są także mieszkanki Dąbrowicy.

W programie artystycznym można było podziwiać lokalne talenty, czyli prezentacje taneczne dzieci ze SP w Dąbrowicy przygotowane pod kierunkiem Ingridy Sokołowskiej oraz występ Zespołu KGW z Dąbrowicy. Na zaproszenie organizatorów na scenie w Dąbrowicy z koncertem pieśni i tańca wystąpiła ciesząca się niezwykłą popularnością Grupa Folklorystyczna POKOLENIA z Biłgoraja. Niezaprzeczalny urok tancerzy, przepiękne stroje oraz zaprezentowane tańce zarówno ludowe jak narodowe urzekły zgromadzoną publiczność. Równie entuzjastycznie przyjęty został Zespół wokalny z Zamościa „Gdzie diabeł nie może”. Zaprezentowany spektakl muzyczno – choreograficzny RETRO, najpiękniejszych polskich piosenek z lat 20, 30 i 60 - tych  zapraszał zarówno do tańca jak i wspólnego śpiewania. Na zakończenie na dyskotekę pod chmurką zaprosiła Grupa MOTIF.

Organizatorami wydarzenia byli Radny i Sołtys Dąbrowicy Wiesław Maciocha, Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowicy i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju we współpracy ze Szkołą Podstawową i Zespołem KGW w Dąbrowicy. Piknik został dofinansowany przez Wójta Gminy Biłgoraj w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego oraz wielu prywatnych sponsorów. Dziękujemy wszystkim za ofiarność, za zaangażowanie w organizację pikniku oraz za użyczenie prywatnego placu pani Helenie Gadaj.

• Piknik Rodzinny w Dąbrowicy