Międzypokoleniowe Spotkanie Teatralne w Gromadzie

2023-06-12

W niedzielę 11 czerwca w remizie OSP w Gromadzie zorganizowano pierwsze z cyklu Międzypokoleniowe Spotkanie Teatralne. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Gromady i Majdanu Gromadzkiego.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i Zespół Czeremcha” z Gromady,  a projekt sfinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie 2023.

W ramach spotkania zaprezentowano dwa spektakle teatralne. Widowisko obrzędowe „Jak córkę szewca swatali” w reżyserii Teresy Kornik przygotował Zespół „Czeremcha’’ z Gromady, natomiast  sztukę „Zachcicus Straszliwus” przedstawił teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie pod kierunkiem Małgorzaty Procner i Anny Lisiczki.

Obydwa spektakle, przedstawione z ogromną dozą humoru, zostały bardzo ciepło przyjęte i nagrodzone rzęsistymi oklaskami przez licznie zgromadzoną  publiczność.  Artystów amatorów oklaskiwali również   Wójt Wiesław Różyński z małżonką, Sołtys Gromady Radosław Stręczywilk i Przewodnicząca KGW Gromadzianki Magdalena Stręczywilk.

• Międzypokoleniowe Spotkanie Teatralne w Gromadzie