Józefa Oszajca i Nela Rapa wystąpiły na Eliminacjach Wojewódzkich 58.OFKiŚL

2024-05-21

Eliminacje Wojewódzkie 58. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym odbyły się w tym roku 19 maja w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Gminę Biłgoraj reprezentowały Mistrzyni Józefa Oszajca i uczeń Nela Rapa z Dereźni Solskiej.

W eliminacjach wzięło udział 73 wykonawców w pięciu kategoriach muzycznych: zespoły śpiewacze, kapele, soliści, soliści instrumentaliści i Mistrz – Uczeń. Prezentacjom przysłuchiwała się komisja w składzie: prof. Jan Adamowski - kulturoznawca, folklorysta, Katarzyna Kędzierska - Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego, dr hab. Tomasz Rokosz – kulturoznawca, etnomuzykolog, Piotr Czyryk - muzyk, instruktor Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Niestety, tym razem pani Józi i Nelce, pomimo bardzo dobrego występu, nie udało się otrzymać nominacji na festiwal w Kazimierzu.

• Józefa Oszajca i Nela Rapa wystąpiły na Eliminacjach Wojewódzkich 58.OFKiŚL