Nela Rapa z wyróżnieniem na Ogólnopolskim Festiwalu "Dziecko w Folklorze"

2024-06-17

Już po raz 30. w M-GOK w Baranowie Sandomierskim odbył się Ogólnopolski Festiwal Twórczości Dziecięcej "Dziecko w Folklorze".

Festiwal cieszy sie dużym zainteresowaniem wśród młodych miłośników kultury ludowej, o czym świadczy ilość uczestników z całej Polski.

W pierwszym dniu zmagań konkursowych (15 czerwca), zaprezentowało się  28 podmiotów wykonawczych – w tym 8 solistów śpiewaków, 12 zespołów śpiewaczych oraz 3 widowiska obrzędowe, 1 instrumentalistka, 2 kapele i 2 zespoły taneczne. Drugi dzień konkursowy był bardziej roztańczony, gdyż wystąpiło aż 5 zespołów prezentując się w 7 układach tanecznych i widowiskowy – mogliśmy obejrzeć  7 widowisk obrzędowych. Tego dnia swoje umiejętności muzyczne również zaprezentowało 4 kapele oraz 6 solistów instrumentalistów.

Pierwszego dnia wśród solistów śpiewaków wystąpiła Nela Rapa z Dereźni.

Jury w składzie: dr Jolanta Dragan – etnograf i muzyk, kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, dr Kinga Strycharz-Bogacz – etnomuzykolog, Katolicki Uniwersytet Lubelski, dr Agnieszka Szokaluk-Gorczyca – kulturoznawca, historyk sztuki, śpiewaczka (Towarzystwo dla Natury i Człowieka – Lublin) przyznało Neli wyróżnienie. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach wokalnych.

• Nela Rapa z wyróżnieniem na Ogólnopolskim Festiwalu "Dziecko w Folklorze"