Zespół Śpiewaczy ,,Stok” z Hedwiżyna

Zespół powstał w 2005 r., ubrany w stylizowany strój sitarski dobrze prezentuje się na scenach gminnych imprez kulturalnych oraz regionalnych przeglądach
Prowadzony przez instruktora muzycznego, Panią Annę Przekaza zdobywa kolejne nagrody i wyróżnienia. Spośród nich najważniejsze to: I i II Nagroda na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Hedwiżynie, III Nagroda i wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Partyzanckiej w Aleksandrowie, nagrody w Konkursie Piosenki i Poezji Abstynenckiej w Bidaczowie Nowym oraz Bursztynowy Różaniec i Górecki Słowik na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym. W 2013 r. na Festiwalu Piosenki Miłosnej w Dereźni zespół wyśpiewał sobie II nagrodę, a w 2014r. zdobył I nagrodę. Ponadto Zespół ,,Stok” z Hedwiżyna brał udział w widowisku wspólnoty GOK ,,Wszystkie nasze dzienne sprawy”. Zespół chętnie bierze udział we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach kulturalnych oraz ubarwia gminne imprezy. Kierownikiem, jest założycielka zespołu Pani Zofia Sławińska – Wasąg, a w jego skład wchodzą: Kazimierz Wasąg, Irena Bugała, Wiesław Sobań, Janina Wyszkida, Maria Kiszniewska, Barbara Pysiewicz, Grażyna Wójtowicz, Roma Palikot, Jerzy Skakuj i Małgorzata Mazurek.
  • Zespół Śpiewaczy ,,Stok” z Hedwiżyna